RÓLAM


Gölles Martin vagyok, karnagy, zenetanár, zeneszerző.
Nyolcéves koromban kezdtem el zongorázni a nagykanizsai Farkas Ferenc Zeneiskolában. A Batthyány Lajos Gimnáziumban érettségiztem, majd ezt követően a zenei pálya mellett döntöttem. 2012-ben nyertem felvételt a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karára, ahol 2015-ben Ének-zene - karvezetés BA, 2017-ben Kóruskarnagy előadóművész MA, 2020-ban pedig Zenetanár - Ének-zene tanár MA szakon diplomáztam. Tanáraim voltak: Lakner Tamás, Kamp Salamon, Kertész Attila, Kircsi László, Tillai Aurél és Kocsár Balázs. 2019-ben elnyertem a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. 2020-tól a PTE Művészeti Doktori Iskola doktorandusza vagyok. A Pécsi Egyetemi Kórus és a Bartók Béla Férfikar tagjaként számos koncerten vettem részt Magyarországon, Belgiumban, Horvátországban, Szlovákiában, Kínában, Lettországban, Olaszországban és Argentínában. 2013-tól a Virág Benedek ifjúsági vegyeskar másodkarnagya és zongorakísérője vagyok.

Zeneszerzőként kompozícióim között vokális és hangszeres darabok egyaránt szerepelnek. Kiemelten fontosnak tartom amatőr felnőtt és ifjúsági kórusok számára is jól énekelhető új műveket létrehozni. Folyamatosan együtt dolgozom a svájci Quintette Bourgogne kamarazenekarral; írtam darabot a pécsi Bartók Béla Férfikar, a Fermata vegyes kar és a Zsolnay Wind Orchestra; az Internationale Chorakademie Lübeck (Németország); a colombieri Caecilia kórus, a Neuchâteli Fúvószenekar (Svájc), a dijoni Hautevoix kórus (Franciaország), a Buenos Aires-i Coro Masculino Kodály Zoltán (Argentína), illetve számos más magyar és külföldi együttes számára is.
2018-ban pályaművem az NKA alkotói támogatásában részesült, 2020-ban a MÜPA Zeneműpályázatára beadott kórusművem díjazott lett, 2023-ban sikeresen szerepeltem a Bartók Rádió és a Magyar Rádió Gyermekkar Petőfi 200 Zeneműpályázatán. Háromszor nyertem el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját - mindhárom zeneszerzői programomban egy-egy új kórusgyűjtemény megírásával.
Zenei munkásságomról több információ található ide kattintva honlapomon.

Célom a minőségi zenekultúra terjesztése, a zenei képességek és a zeneértés fejlesztése, szem előtt tartva annak számtalan jótékony hatását. A zene segít kikapcsolódni, oldja a feszültséget, de megmozgatja a fantáziát is. Kihat a teljes személyiségre, hiszen fejleszti a gondolkodást, a logikát, a figyelmet, a koncentrálást, a pontosságot, a szociális készségeket, az empátiát, a toleranciát, és még sorolhatnánk hosszan. A kisgyermekeknél különösen fontos a zenei nevelés, hiszen nyitottak, fogékonyak; és énekkel, ritmussal könnyű velük kapcsolatot teremteni. Persze a zenei készségek minden korban fejleszthetők, így sosincs késő azt elkezdeni.
Az alapvető zenei készségfejlesztésen és a családi zenei foglalkozásokon kívül szeretnék segítséget nyújtani azoknak is, akik komolyabban foglalkoznának a zenével, esetleg zenei pályára készülnek. Amennyiben felkeltettem érdeklődésed, keress bizalommal a megadott elérhetőségeken!

„Éppen azért van […] olyan óriási fontossága a zenei nevelésnek, mert a ritmus és a dallam hatolnak be legjobban a lélek belsejébe, azt hatalmas erővel megragadják s jó rendet hozva magukkal, azt aki helyes elvek szerint nevelkedik, rendezett lelkű emberré teszik.”
Platón

Népszerű bejegyzések

Kép

Magán zeneoktatás

Kép

Előadó-művészet